JAKI WZÓR WYBRAĆ ? UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ ZGODNIE Z DZISIEJSZYMI TRENDAMI

Układanie kostki brukowej to prawdziwa sztuka. Dobry brukarz wie, jak zabrać się do pracy, by zadowolić klienta i podążać za najnowszymi trendami. Zna się nie tylko na samym układaniu kostki, ale również potrafi doradzić odpowiedni wybór materiału, kieruje się estetyką i zmysłem. Na rynku dostępne są różne rodzaje kostki brukowej i warto najpierw zastanowić się który wybrać.

Czy powinna to być tradycyjna przemysłowa kostka brukowa, czy może uszlachetniona albo o powierzchni płukanej? Być może lepszym rodzajem będzie kostka granitowa, która charakteryzuje się mniejszym stopniem ścieralności i większą odpornością na warunki atmosferyczne i posiada zwiększoną wytrzymałość na nacisk. Kiedy już rodzaj kostki zostanie wybrany, trzeba się zastanowić w jaki sposób będzie układana. Jednolita powierzchnia jest dobra na miejskie chodniki, jednak jeśli myślisz o ozdobieniu okolicy swojego domu, podjazdu, czy tarasu, warto przemyśleć w jaki wzór powinna tworzyć.

Brukarstwo to prawdziwa sztuka układania różnych wzorów, podobnie jak w mozaice. Z kostki brukowej można ułożyć niemal wszystko, to zależy tylko od wyobraźni klienta i umiejętności brukarza. Popularne motywy, często stosowane na przykład w parkach to koła. Układane wokół drzew, w miejscach, gdzie schodzą się ścieżki, czy w jakichś charakterystycznych punktach. Koła mogą tworzyć też część większej mozaiki. Układanie kostki brukowej w ten sposób jest dość popularne i nie jest specjalnie trudne. Bardziej wymagającymi wzorami są kwiaty, gdyż aby stworzyć obraz kwiatów trzeba posiadać sporą wyobraźnię i umiejętności, a dodatkowo dysponować różnymi kształtami i kolorami materiału. Dla wprawnego brukarza nie będzie to problemem. Kolejnym dość popularnym wzorem są liście, układane w taki sposób, by tworzyły całość – jakiś obraz. Mogą oczywiście również stanowić pojedyncze urozmaicenie np. tarasu, czy alejki.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również świecące kostki, pięknie wyglądające nocą. Niezaprzeczalnie to geometria kształtów stanowi o wartości danego wzoru. Nie należy przesadzać więc z ilością różnorodnych kształtów, gdyż może to przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. Sprzedaż kostki brukowej, jak w każdym innym biznesie kieruje się rozmaitymi trendami, w zależności od tego, co akurat jest na topie. A inspiracjami dla projektantów są harmonijne wzory, przyjazne dla oka. Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie, wyłożone kostką brukową o pięknych, geometrycznych kształtach z pewnością przyciągają wzrok i mogą być powodem do dumy dla właściciela takiego miejsca. 

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ TO NASZA PASJA


Copyright © 2020 układanie kostki brukowej | usługi brukarskie | brukarstwo wronki | brukarstwo szamotuły | układanie kostki brukowej wronki | układanie kostki brukowej szamotuły. Wszelkie prawa zastrzeżone.