TARAS I SCHODY – PŁYTKA CZY KOSTKA BRUKOWA ?

Zewnętrzne schody i taras to niezwykle ważne elementy każdego domu. Korzystamy z nich niezwykle często dlatego też ważne jest, aby były one odpowiednio wykonane, zwłaszcza jak chodzi o dobór najlepszych do tego celu materiałów. Kiedyś pokrywano je przede wszystkim płytkami, jednak obecnie coraz częściej odchodzi się od tego pomysłu, i wiele osób decyduje się na ich wykonanie z kostki brukowej. Powodów tego jest bardzo wiele, począwszy od ceny, a na użyteczności skończywszy. Wiele osób uważa, że płytki są tańsze, jednak nie jest to wcale prawdą. Poza zakupem samych płytek konieczne jest jeszcze wykonanie odpowiedniej podstawy, kupno kleju i wielu innych koniecznych do ich położenia materiałów.

Często okazuje się że łączy ich koszt może być znacznie wyższy niż zdecydowanie się na układanie kostki brukowej. Na pewno także kostka brukowa lub kostka granitowa jest znacznie trwalsza niż płytki. Nie ma możliwości aby pękła ona podczas jej kładzenia czy też użytkowania, ponieważ produkowana jest z całkiem innych materiałów, znacznie wytrzymalszych. Poza tym coraz więcej osób zwraca uwagę na fakt, że kostka brukowa nie sprawia takich problemów jak płytki z okresach takich jak jesień czy zima. Jej powierzchnia nie jest śliska, dlatego też nie ma obaw, że będzie ryzyko upadku w związku z tym, że woda na jej powierzchni zamarznie. Inną kwestią jest także wykończenie. W przypadku płytek brzegi tarasów czy też stopni schodów dość ciężko jest wykończyć tak, aby były one dobrze zabezpieczone i jednocześnie ładnie się prezentowały. Wprawdzie są na rynku różnego rodzaju ozdobne listwy służące do tego celu, jednak nie zawsze można je zastosować, lub też po krótkim czasie zaczynają odpadać. W przypadku schodów i tarasów z kostki brukowej brzegi tarasów czy schodów wykonuje się z różnorodnych materiałów, takich jak palisady, które mogą mieć bardzo różne kształty, zarówno okrągłe, jak też kwadratowe.

Są one montowane podobnie jak obrzeża, w warstwie betonu, dlatego też nie ma obaw, że nagle zaczną sprawić problemu czy też zaczną się ruszać. Dlatego też cała konstrukcja jest znacznie trwalsza niż ta wykonana z płytek. Jeżeli więc ktoś planuje wykonanie tarasu czy schodów, powinien wziąć pod uwagę właśnie kostkę brukową jako materiał na ich pokrycie, niezwykle duża ilość możliwości jak chodzi o różnorodność materiałów powoduje, że bez kłopotu można wybrać najbardziej odpowiedni. Nawet gdy istotna jest kolorystyka, każdy na pewno znajdzie takie produkty, które sprostają pod tym względem jego oczekiwaniom i wymaganiom, dzisiaj bowiem sprzedaż kostki brukowej prowadzona jest w bardzo wielu miejscach. Brukarstwo zaś jest coraz prężniej rozwijającą się branżą, dlatego też wyszukanie odpowiedniego wykonawcy nie będzie żadnym kłopotem.

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ TO NASZA PASJA


Copyright © 2020 układanie kostki brukowej | usługi brukarskie | brukarstwo wronki | brukarstwo szamotuły | układanie kostki brukowej wronki | układanie kostki brukowej szamotuły. Wszelkie prawa zastrzeżone.