DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W DOBRY MATERIAŁ - KAMIEŃ NATURALNY (ŁUPEK, GRANIT)

Decydując się na wykonanie nawierzchni z kostki brukowej zazwyczaj największym problemem wielu osób pozostaje to, jaki jej rodzaj wybrać. Nie chodzi tylko o kształt czy kolor, ale także o to, czy lepsza będzie tradycyjna wykonana z betonu kostka brukowa, czy też lepszym rozwiązaniem będzie kostka granitowa. Kwestią która najczęściej jest rozpatrywana jest przede wszystkim cena oraz trwałość tak wykonanej nawierzchni. Tradycyjna kostka brukowa na pewno jest mniej kosztowna, jednak gdy mowa o długim okresie jej użytkowania na pewno jest mniej trwała od kostki naturalnej, na co wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim kolorystyka. Do tradycyjnej kostki stosuje się barwniki, które miesza się ze stosowanymi do jej wyrobu składnikami.

Jednakże już gotowa nawierzchnia ulega wpływom czynników zewnętrznych i atmosferycznych, dlatego też może okazać się, iż po latach kolory wyblakną lub wystąpią na kostce tak zwane wykwity, czyli najczęściej białe plamy, które są wynikiem naturalnych reakcji zachodzących w wyniku zetknięcia się powierzchni kostki na przykład z deszczem. Kostka granitowa zaś na pewno nie sprawi takich problemów. Naturalny kamień z jakiego jest wykonana nie odbarwia się, gdyż barwa nie jest w żaden sposób modyfikowana. Dlatego też opady atmosferyczne nie mają żadnego wpływu na jej wygląd i nawet po bardzo wielu latach wygląda ona tak samo. Jeżeli jednak ktoś decyduje się na układanie kostki brukowej, dobrze jest jeżeli zdecyduje się na wybór produktów znanych n rynku firm, które na pewno dają o wiele większą pewność trwałości kostki oraz jej niezmiennego wyglądu przez wiele lat. Nawet jeżeli cena produktu jest nieco wyższa, warto jest ją zapłacić, ponieważ takie inwestycje zazwyczaj wykonuje się na długie lata, nie warto więc oszczędzać często niezbyt wysokich sum. Obecnie brukarstwo jest branżą, w której praktycznie co roku przybywa nowych firm, zajmujących się układaniem kostki brukowej i granitowej. Jednak dobrze wybrać firmę mającą w tym zakresie odpowiednie doświadczenie.

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ TO NASZA PASJA


Copyright © 2020 układanie kostki brukowej | usługi brukarskie | brukarstwo wronki | brukarstwo szamotuły | układanie kostki brukowej wronki | układanie kostki brukowej szamotuły. Wszelkie prawa zastrzeżone.