Gdy kończymy remont naszego domu z pewnością zastanawiamy się jakiego materiału użyć aby wyłożyć okolice naszego domu. W ofercie firm brukarskich znajduje się wiele materiałów, żwir, łupek, płyty chodnikowe oraz kostki granitowe. Najlepszym materiałem na podjazd będzie kostka granitowa, jest bardzo wytrzymała, utrzyma ciężar samochodu, a jej mały rozmiar dodatkowo rozłoży wagę samochodu.

Kontynuuj czytanie

Układanie kostki brukowej to prawdziwa sztuka. Dobry brukarz wie, jak zabrać się do pracy, by zadowolić klienta i podążać za najnowszymi trendami. Zna się nie tylko na samym układaniu kostki, ale również potrafi doradzić odpowiedni wybór materiału, kieruje się estetyką i zmysłem. Na rynku dostępne są różne rodzaje kostki brukowej i warto najpierw zastanowić się który wybrać.

Kontynuuj czytanie

Zastanawiając się nad wyborem kostki brukowej, należy zwrócić uwagę na miejsce jej ułożenia, a co za tym idzie trwałość kostki. Z innego materiału układa się drugi, po których będą jeździć ciężkie pojazdy, a z innego chodniki, po których będą przechadzać się piesi. Zwyczajna kostka brukowa nadaje się przede wszystkim do miejsc, które będą wykorzystywane jako chodniki, parki, tarasy, czy podjazdy dla lekkich samochodów. Jeśli natomiast brukarstwo ma zostać wykonane na drogach po których często jeżdżą samochody, lub istnieje duże ryzyko ścierania nawierzchni, lepiej zainwestować w granitową kostkę, charakteryzującą się zwiększoną odpornością na ścieranie i nacisk. Układanie kostki brukowej w takich miejscach wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania podłoża, tak by materiał się nie zapadał, ani nie ulegał odkształcaniu. Kostka granitowa dobrze poddaje się obróbce, dzięki czemu ich ścisłe ułożenie dobrze wpływa na trwałość nawierzchni.

Kontynuuj czytanie

Gdy chodzi o układanie kostki brukowej, niezwykle istotną sprawą, odpowiadającą za trwałość całej nawierzchni jest przede wszystkim wykonanie odpowiedniej podbudowy na której będzie ona ułożona. Sama kostka brukowa nie jest bowiem wystarczającym materiałem aby z niej wykonać nawierzchnię. To jaką podbudowę trzeba wykonać uzależnione jest od bardzo wielu czynników, przede wszystkim tego, pod jakie obciążenia dana nawierzchnia ma być przeznaczona.

Kontynuuj czytanie

  • 1
  • 2

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ TO NASZA PASJA


Copyright © 2020 układanie kostki brukowej | usługi brukarskie | brukarstwo wronki | brukarstwo szamotuły | układanie kostki brukowej wronki | układanie kostki brukowej szamotuły. Wszelkie prawa zastrzeżone.