budowa ścieżek, chodników i parkingów
układanie dróg dojazdowych do posesji
wykonywanie elementów małej architektury
remont, oraz odnowa istniejących ciągów komunikacyjnych
projektowanie, oraz pomoc przy wdrażaniu własnych pomysłów
budowa ścieżek, chodników i parkingów
układanie dróg dojazdowych do posesji
wykonywanie elementów małej architektury
remont, oraz odnowa istniejących ciągów komunikacyjnych
projektowanie, oraz pomoc przy wdrażaniu własnych pomysłów
układanie dróg dojazdowych do posesji

JAKI WZÓR WYBRAĆ ? UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ ZGODNIE Z DZISIEJSZYMI TRENDAMI

Układanie kostki brukowej to prawdziwa sztuka. Dobry brukarz wie, jak zabrać się do pracy, by zadowolić klienta i podążać za najnowszymi trendami. Zna się nie tylko na samym układaniu kostki, ale również potrafi doradzić odpowiedni wybór materiału, kieruje się estetyką i zmysłem.

Na rynku dostępne są różne rodzaje kostki brukowej i warto najpierw zastanowić się który wybrać. Czy powinna to być tradycyjna przemysłowa kostka brukowa, czy może uszlachetniona albo o powierzchni płukanej? Być może lepszym rodzajem będzie kostka granitowa, która charakteryzuje się mniejszym stopniem ścieralności i większą odpornością na warunki atmosferyczne i posiada zwiększoną wytrzymałość na nacisk. Kiedy już rodzaj kostki zostanie wybrany, trzeba się zastanowić w jaki sposób będzie układana. Jednolita powierzchnia jest dobra na miejskie chodniki, jednak jeśli myślisz o ozdobieniu okolicy swojego domu, podjazdu, czy tarasu, warto przemyśleć w jaki wzór powinna tworzyć. Brukarstwo to prawdziwa sztuka układania różnych wzorów, podobnie jak w mozaice. Z kostki brukowej można ułożyć niemal wszystko, to zależy tylko od wyobraźni klienta i umiejętności brukarza.

Popularne motywy, często stosowane na przykład w parkach to koła. Układane wokół drzew, w miejscach, gdzie schodzą się ścieżki, czy w jakichś charakterystycznych punktach. Koła mogą tworzyć też część większej mozaiki. Układanie kostki brukowej w ten sposób jest dość popularne i nie jest specjalnie trudne. Bardziej wymagającymi wzorami są kwiaty, gdyż aby stworzyć obraz kwiatów trzeba posiadać sporą wyobraźnię i umiejętności, a dodatkowo dysponować różnymi kształtami i kolorami materiału. Dla wprawnego brukarza nie będzie to problemem. Kolejnym dość popularnym wzorem są liście, układane w taki sposób, by tworzyły całość – jakiś obraz. Mogą oczywiście również stanowić pojedyncze urozmaicenie np. tarasu, czy alejki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również świecące kostki, pięknie wyglądające nocą. Niezaprzeczalnie to geometria kształtów stanowi o wartości danego wzoru. Nie należy przesadzać więc z ilością różnorodnych kształtów, gdyż może to przynieść odwrotny skutek od zamierzonego.

Sprzedaż kostki brukowej, jak w każdym innym biznesie kieruje się rozmaitymi trendami, w zależności od tego, co akurat jest na topie. A inspiracjami dla projektantów są harmonijne wzory, przyjazne dla oka. Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie, wyłożone kostką brukową o pięknych, geometrycznych kształtach z pewnością przyciągają wzrok i mogą być powodem do dumy dla właściciela takiego miejsca.